קיבלתם מייל מחברת yes? ייתכן ומנסים לגנוב לכם את הפרטי האשראי

ESET ישראל
20.12.18

שוב מתקפת פישינג – הפעם מיילים שמתחזים לחברת yes. במייל נטען כי הם חווים בעיות טכניות ומבקשים שתלחצו על לינק כדי לעדכן את המידע שלכם באתר. האתר אגב זהה לחלוטין לאתר הרשמי של yes אז שימו לב.

"יש לנו בעיות טכניות, לכן אנחנו מבקשים שתעדכן את המידע שלך כדי שהשירותים שלך לא יושעו" כך נכתב בכותרת של המייל שנשלח מטעם השולח Yes.co.il. "אם לא תעדכן את המידע שלך בתוך יומיים נשעה באופן זמני את חשבון yes שלך" נתבקשו ישראלים שקיבלו את המייל.

yes1

המייל המתחזה שמתקבל כביכול מחברת yes

בפועל הלינק מפנה לאתר מזויף שנראה אחד לאחד כמו האתר הרשמי של yes בו מתבקש הקורבן להזין נתונים כמו שם משתמש וסיסמא בדיוק כמו באתר הרשמי של yes.

yes2

האתר המזויף אליו מפנה המייל

yes3

האתר הרשמי של yes

לאחר מכן מופיע מסך נוסף בו הקורבן מתבקש להזין את פרטי האשראי שלו, בנוסף למספר ת"ז ותאריך לידה, בניגוד לאתר הרשמי בו מתבקש הלקוח של yes לאמת את פרטי אמצעי התשלום באמצעות 4 ספרות אחרונות של כרטיס האשראי.

כמובן שאף אחד מהנתונים לא מועבר לחברה באמת אלא נגנב ע"י עברייני רשת, המטרה להוציא מהמשתמשים את פרטי כרטיס האשראי על מנת למכור אותם ברשת או להשתמש בהם על מנת לגנוב כסף מהקורבן. 

yes4

המסך המזויף בו מתבקש הקורבן להזין פרטי אשראי

אנחנו רואים שיפור משמעותי בהתקפות פישינג על ישראלים לאורך כל החודשים האחרונים, כמו שזה נראה התוקפים העתיקו במדויק את האתר הרשמי שלyes  בנראות שלו. בנוסף כל הקישורים באתר המזויף מובילים לאתר הרשמי של yes, דבר שתורם לאמינות האתר.

הטכניקה פה היא טכניקה מוכרת של התקפות פישינג, בהן מועתק אתר אמיתי בצורה מלאה, אבל נדיר מאוד שראינו אותה בשימוש בהתקפות על משתמשים ישראלים. צירוף כל הפרטים של שם, תאריך לידה, כרטיס אשראי עם תאריך תפוגה קוד אבטחה ומספר ת"ז מאפשרים לתוקפים להשתמש או למכור פרטים שמאפשרים לבצע בקלות רכישות על חשבון הקורבן, ובמקביל למכור מידע אודותיו.

אנחנו ממליצים שלא להיכנס בשום אופן לקישורים מהודעות מסוג זה. כאשר מתקבל דוא"ל משירות בו אתם משתמשים להיכנס ישירות לאתר לא דרך המייל ולוודא שאכן יש צורך באימות הפרטים. דרך נוספת היא להתקשר ישירות לשירות הלקוחות ולהבין האם יש בעיה עם החשבון.

ניתן גם לשתף חבר >
  • הדפס
  • דוא"ל