הדפס עמוד זה
דו"ח האיומים – מה תקף אותנו במאי

דו"ח האיומים – מה תקף אותנו במאי

צוות תמיכה ESET ישראל
02.06.14

פריצה לענקית הקניות ברשת eBay, וירוס לאנדרואיד המתפשט בהודעות SMS והונאת פייסבוק המבטיחה כרטיסים חינם להופעה של הרולינג סטונס.
בשנים האחרונות כמעט שלא עובר חודש מבלי שנתבשר על חברת ענק כלשהי שנופלת קורבן למתקפת סייבר או פריצות לשרתיה. את תפקיד הקורבן תפסה הפעם ענקית הקניות המקוונות eBay שנאלצה להודות שמאגר הנתונים שלה נפרץ – מה שמעמיד את 145 מיליון המשתמשים שלה חשופים להונאות סייבר ולחשיפת פרטיהם האישיים.

אם אתם נמנים על משתמשי eBay אנחנו ממליצים בחום שתחליפו את הסיסמה שלכם באופן מידי, במידה ועדיין לא עשיתם זאת, וכמובן זכרו לבחור סיסמה חזקה שכוללת שילוב רנדומלי של אותיות קטנות וגדולות בשילוב של סמלים וספרות.

כמות האיומים לאנדרואיד ממשיכה לעלות

כבר זמן רב שמערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל נמצאת על הכוונת של האקרים ופושעי העולם המקוון ליצירת רווח קל. בחודש מאי התפרסמה הודעה מטעם המשרד לביטחון פנים הישראלי מפני תוגנה זדונית לאנדרואיד המופצת כלינק בהודעת טקסט. לפי ההודעה, לחיצה על הלינק גורמת להתקנה של אפליקציה זדונית על המכשיר ששולחת מידע אישי מהמכשיר לגורם חיצוני. עם זאת לא נמסר בהודעה על איזה מידע בדיוק מדובר.

כאמצעי זהירות, לעולם אל תלחצו על קישורים בהודעות SMS או באפליקציות כגון סקייפ, וואטסאפ ודומיהן אם אינכם משוכנעים לחלוטין שההודעה הגיעה ממקור אמין ושהיא אכן מיועדת אליכם. הודעות בעלות תוכן מפוקפק, כמו קישור ל"תמונות מביכות", צריכות לעורר בכם חשד מידי גם אם הן הגיעו, לכאורה, מאדם שאתם מכירים.

You can’t always get what you want

בעוד ימים ספורים יעלו על הבמה חברי להקת הרוק הוותיקה – הרולינג סטונס – להופעה חד פעמית בישראל. אם עדיין לא הצלחתם להשיג לעצמכם כרטיסים ואתם מחפשים מציאות של הרגע האחרון היזהרו שלא ליפול בפח של הונאות כלשהן.

בתחילת מאי הזהירה מעבדת הווירוסים העולמית של ESET מפני הונאת פייסבוק המבטיחה הגרלה של כרטיס זוגי בחינם להופעה של הרולינג סטונס בכל אחת מהמדינות אליהן תגיע הלהקה במסגרת סיבוב ההופעות הנוכחי שלה – ובכללן ישראל. קורבנות ההונאה נדרשו לספק פרטים אישיים כגון כתובת, טלפון ופרטים נוספים וכן להפיץ את ההודעה בקרב החברים שלהם על מנת להשתתף ב"הגרלה".

ניתן גם לשתף חבר >