ביי ביי לתוכנת הכופר TeslaCrypt

ESET ישראל
29.05.16

חברת ESET היא הראשונה בעולם להוציא כלי שיודע לפרוץ את ההצפנה של הגרסאות העדכניות של TeslaCrypt, אחת מתוכנות הכופר הנפוצות ביותר בישראל ובעולם.

תוכנת הכופר שמובילה בתחום בשנתיים האחרונות, מצפינה קבצי אופיס,PDF, תמונות, וכל קובץ שיכול להכיל מידע חשוב למשתמש, ומשנה את הסיומות שלהם ל-, ttt, microאו mp3.
לאחר שהיא מצפינה את הקבצים, מופיעה הודעה הדורשת תשלום כופר באמצעות ביטקוין דרך רשת Tor האנונימית. ההודעה מופיעה גם על לוח העבודה של המחשב, וגם בצורה של קבצי טקסט בכל תיקיה שבה הוצפנו קבצים.
בהתפתחות מהימים האחרונים, הודיעו המפתחים של TeslaCrypt שהם סוגרים את הפרויקט.


חוקרי הנוזקות שלESET ניצלו את ההזדמנות, ופנו לשירות התמיכה של TeslaCrypt בצורה אנונימית בתור משתמשים פרטיים שנפגעו מתוכנת הכופר, ויכולים לפנות לקבל עזרה בתשלום הכופר.
להפתעתם, הם קיבלו הודעה שהפרויקט סגור, ואת מפתח ההצפנה הראשיmasterשל כל הגרסאות של TeslaCrypt. בנוסף ציינו היוצרים של תוכנת הכופר שיש לחכות עד שאנשים אחרים יפתחו כלי פריצה עבור TeslaCrypt, וקינחו בהתנצלות גורפת.
מפתח ההצפנה הראשי של TeslaCrypt איפשר לחוקרים של מעבדת הוירוסים של ESET לפתח כלי הראשון מסוגו בעולם, שיודע לפרוץ את ההצפנות של כל הגרסאות העדכניות של תוכנת הכופר: 3.0, 4.0, 4.1 וגם העדכנית ביותר 4.2.

ניתן גם לשתף חבר >
  • הדפס
  • דוא"ל