הותקפנו, התניידנו, פתרנו ותרמנו - מבט מסכם על 2012

הותקפנו, התניידנו, פתרנו ותרמנו - מבט מסכם על 2012

רונן מואס
24.12.12

רגע לפני סיום שנת 2012, אני מסכם שנה וחושב שהאתגרים שניצבנו בפניהם השנה בהחלט לא דומים לאתגרים של שנים עברו. שנת 2012 הייתה שנה של אתגרים בתחום אבטחת המידע, עליה מטאורית במספר מתקפות הסייבר וכניסת שחקן חדש לרשת הארגונית – הסמארטפון היו רק חלק מהם. ומה עשינו השנה, בזכותכם, כדי לתמוך בדור העתיד שלנו?

כמות מתקפות סייבר חסרת תקדים

כמות והיקף מתקפות הסייבר שישראל חוותה בשנה האחרונה גדלו במאות אחוזים, כאשר השיא שלהן היה ללא ספק במהלך מבצע 'עמוד ענן'. ולא רק אתרים של חברות גדולות נפלו קורבן למתקפות, אם פעם היה נהוג לחשוב שבגלל שאני עסק קטן או בינוני אני לא מטרה מועדפת על האקרים, המצב היום הוא שונה לחלוטין. היום המטרה של ההאקרים היא כמות פריצות וכולם, אבל כולם, מהווים מטרה לגיטימית.

הסמארטפון הופך למטרה העיקרית

בתחום הסלולר, שנת 2012 תיזכר בתור השנה שבה סמארטפונים הפכו לנחלת הכלל. 'מהפכת הסלולר' הביאה את הטלפונים החכמים כמעט לכיס של כולנו, וללא ספק עם כל יום שעובר הסמארטפון נכנס עמוק יותר לחיינו.

היום בו הסמארטפון או הטאבלט ישמשו ככלי העבודה העיקרי שלנו הוא די קרוב. לסביבה העסקית זה מאוד קריטי - ריבוי המכשירים, מערכות ההפעלה והעובדה שרבים מהעובדים משתמשים במכשירים שלהם לצרכי עבודה יצרה מציאות חדשה ומאתגרת באבטחת העסק. הרבה חברות עסקיות החלו ליישם פתרונות אבטחה למכשירים אלה, כורח המציאות בעידן ה- Bring your own device . הכוונה לתצורת עבודה שבה כל עובד בעל סמארטפון ירצה להתייעל ולהתחבר באמצעותו למשאבי הרשת הארגונית, לגשת למידע, לקבל ולשלוח דואר אלקטרוני וכו'. לכשעצמו, זה דבר טוב לעסק משום שהעובד זמין ויעיל יותר, גם מהבית. אבל ברגע שהבן שלך משאיל את הסמארטפון בערב ומוריד אליו אפליקציות מהמרקט או מאתרים מפוקפקים ללא מודעות או אבחנה, הוא בהחלט עלול להחדיר קוד זדוני. לאחר מכן, כשהעובד שוב ישתמש בסמארטפון שלו להתחבר לרשת הארגונית, סכנת זליגת מידע הופכת למוחשית ומסכנת את המידע העסקי הרגיש. המציאות הזו כבר כאן.

ESET הפתרונים ל-

חברת ESET תמיד שואפת לשפר את רמת האבטחה שהיא מספקת לכם, לקוחותיה, ושנת 2012 לא הייתה יוצאת דופן. תוכנות האבטחה החדשות למגזר העסקי - תוכנות האבטחה ESET Endpoint Antivirus ו- ESET Endpoint Security - ראו אור ממש לאחרונה, ואליהן מתלווה אפליקציית אבטחה לסמארטפונים מבוססי אנדרואיד למגזר העסקי – ESET Endpoint Security for Android, גרסה מנוהלת ומתקדמת שנותנת גם מענה לאתגרי האבטחה החדשים בעידן הסמארטפונים, וגם לסכנות שנובעות מהגורם האנושי, כגון במקרה של אובדן או גניבת מכשיר.

תוכנות האבטחה החדשות למגזר העסקי מציעות התאמה טובה יותר לסביבה העסקית ותאימות לכל סוגי השרתים תוך שיפור יכולות הזיהוי. והכי חשוב – מינימום השפעה על צריכת משאבים. אסור לשכוח שאנטי וירוס פועל כמסננת, אבל אם הוא יסנן וירוסים ויחד עם זאת יאט משמעותית את העבודה - לא הרווחנו כלום. ניתן לציין כאן את מפתחי ESET שכל שנה מגדילים לעשות ולא שוכחים להשתמש בטכנולוגיות חדשות תוך שיפור מבנה הקוד, כדי שגם בקטגורית "יעילות בצריכת משאבים" נמשיך להוביל את שוק אבטחת המידע.

גם המגזר הפרטי לא נשאר מאחור והגרסה השנייה V2 שלESET Mobile Security למכשירי אנדרואיד שוחררה השבוע בגרסת בטה והיא ניתנת להורדה חינם לתקופת התנסות מה Google Play. אמנם לא מדובר עדיין בגרסה עסקית אם כי לשוק הפרטי, אבל ניתן לקבל הצצה על ממשק המשתמש ששופר משמעותית, החידושים הטכנולוגיים במוצר והרחבת קשת ההגנות שהמוצר מספק - רמז לבאות בגרסה העסקית של המוצר שתשוחרר לקראת רבעון 2 שנה הבאה.

מעורבות חברתית – שיתוף, אבל לא קבצים.

כמנכ"ל אני מאוד מאמין בשיתוף. ולא, אני לא מתכוון לשיתוף קבצים אם כי לשיתוף היכולות ומשאבי החברה בפרויקטים חברתיים, בעיקר בהקשר לילדים שהם דור העתיד שלנו.

השנה לקחנו חלק בכמה פעילויות לטובת הקהילה כאשר הראשונה ביניהן הייתה הקמת הפורטל בטוח ברשת שבעצם נותן לגולשים טיפים יישומיים לחיי היום יום איך לגלוש בצורה בטוחה יותר בין אם במחשב הביתי או בסמארטפון ומספק נתונים נוספים במטרה להעלות את מודעות המשתמשים לנושא אבטחת המידע. הקמת הפורטל נעשתה במסגרת שיתוף הפעולה שלנו עם עמותת אשנ"ב, בה אנו תומכים, שמקיימת הרצאות וסדנאות חינם למען קידום המודעות לסכנות באינטרנט וגלישה בטוחה בקרב הורים, מורים ובעיקר ילדים.

בנוסף, זכינו לקחת חלק נכבד בפרויקט המדהים "מחשב ל כל ילד". הפרויקט מנגיש את האינטרנט והטכנולוגיה גם לשכבות החלשות יותר בפריפריה, וב- 3 שנים הקרובות התחייבנו להגן על מעל 15,000 מחשבים עם תוכנת NOD32, כתרומה לפרויקט.

וכמובן ישנה 'הרוח הישראלית' שבה אני חבר פעיל וחבר דירקטוריון, פעילות שתמיד הייתה קרובה לליבי, והשנה כמו בשנים עבר המשכנו לתמוך בפרויקטים חינוכיים שעוזרים לילדים ובני נוער בסיכון להשתלב בחברה.

אני לא מספר לכם את כל עלילות המעורבות החברתית שלנו כדי להתרברב, אלא כדי לומר תודה לכם, השותפים העסקיים שלנו, שבלעדיכם כל זה לא היה אפשרי ובהחלט יש לכם חלק נכבד בעשייה ואתם יכולים להיות גאים שגם אתם משתתפים במעורבות החברתית ה כל כך אופיינית לנו כעם ישראל.

ולסיום, אני רוצה להודות לעובדי קומסקיור המדהימים, שבאמת נותנים 150% מעצמם כדי לתת לכם שירות מצוין, ושבלעדיו לא היינו מגיעים לאן שהגענו.

אני רוצה לאחל לכולנו שנה אזרחית טובה, שבה תמיד נוכל לראות את חצי הכוס המלאה ועם קצת פחות וירוסים.

שלכם,
רונן.

ניתן גם לשתף חבר >
  • הדפס
  • דוא"ל