rssyoutubefg

"פרצנו לך לטלפון. שלם לנו 500$ ולא נפיץ סרטון אינטימי שלך"

אמיר כרמי
06.02.19
"פרצנו לך לטלפון. שלם לנו 500$ ולא נפיץ סרטון אינטימי שלך"

ביממה האחרונה התקבלו אצלנו דיווחים על הודעות SMS שנשלחות לישראלים וטוענת כי מכשירם נפרץ ואם לא יעבירו סכום כסף בביטקוין התוקף יפיץ סרטון אינטימי שלהם לכל אנשי הקשר.

"שלח 500$ בביטקוין... אחרת אני אשלח לכל אנשי הקשר שלך סרטון שלך 'מענג את עצמך', פרצתי למכשיר שלך וצילמתי אותך" כך נכתב בהודעת SMS שנשלחה לישראלים רבים. לתופעה קוראים בשפה המקצועית Sextortion הודעות סחיטה מינית. בפועל אין צורך לדאוג, זוהי שיטת מצליח שלמרבה הצער עובדת. המכשיר לא באמת נפרץ ואין לאף אחד סרטון שמתעד אתכם. 

Sextortion

כך נראה SMS הסחיטה 

אנחנו רואים התפשטות רחבה בישראל במהלך השנה האחרונה, של התופעה של הונאות של סחיטה מינית, הנקראות באנגלית sextortion. מדובר בתעשייה שמניעה את עצמה, כלומר גם אם אדם אחד מתוך 1,000 או מתוך 5,000 הודעות שנשלחות משלם את הכופר, מדובר בפעולה משתלמת מבחינת העבריינים שמריצים את ההונאה, וכך הם כנראה יפעילו אותה מחדש במתכונות שונות עם רשימות אחרות של קורבנות פוטנציאליים

אנחנו ממליצים פשוט להתעלם מההודעות הנ"ל ולמחוק אותן וכמובן לא לשלם את הסכום הנדרש. במקרה של הודעת סחיטה בה מצורפת סיסמה בה אתם משתמשים או השתמשתם בעבר, וודאו שהחלפתם אותה בכל החשבונות שלכם, וכאשר אנחנו אומרים החלפתם, אנחנו לא מתכוונים להחלפה של ספרה אחת בסיסמה אלא סיסמה חדשה לחלוטין.

בחודשים האחרונים דיווחנו כאן על מיילים בסגנון הזה הן בעברית והן באנגלית המבשרים כי המחשב נפרץ ותועדו כל החומרים המיניים שצפה בהם הקורבן, לעיתים גם בצירוף הסיסמא של קורבן לחשבון המייל או חשבונות אחרים. התוקפים ששולחים את המייל דורשים סכום כסף בביטקוין תוך 48-72 שעות. בפועל אין באמת פריצה למחשב אבל למרבה הצער המייל הזה הרתיע גולשים וגם להם לשלם. בעבר דיווחנו לכם גם כי צפינו בארנקים הדיגיטליים של התוקפים מתמלאים בכסף לאחר מתקפות מסוג זה.  

 • הדפס
 • דוא"ל

5 תגובות

 • קישור לתגובה 03.03.19 פורסם ע"י ESET

  היי מירה ואלכס,
  זהו מייל רגיל וכל מטרתו היא להפחיד ולפעמים זה מצליח, לכן חשוב להיות עירניים ולכן אנחנו מספרים לכם על זה כדי שתדעו לא ליפול בפח.
  מכיוון שזה נשלח בדיוק כמו מייל רגיל לא ניתן לזהות אותו כזדוני כי אין בו שום דבר זדוני.

 • קישור לתגובה 01.03.19 פורסם ע"י מירה

  בשבוע שעבר קיבלתי שלוש מיילים באותו יום ובשעות שונות של בקשת סחיטה מסוג Sextortion
  התבקשתי בעברית עילגת ובאנגלית לשלם בביטקוין.
  מכיוון שזה הכניס אותי לחרדות שאולי מישהו השתלט על המחשב ורואה כל מה שאני עושה ויוכל להכנס לכל החשבונות החשובים והפרטיים שלי, מצד אחד לא הגבתי אך הלכתי למשטרה בעיר להתלונן.
  לצערי אמרו שאין דרך לתפוס או לנסות להתחכות אחריהם.
  שאלתי איך זה שלמרות שיש לי את תוכנת Eset, הם הצליחו לשלוח לי מייל מהסוג הזה?
  ואיך אדע אם אומנם פרצו לי למחשב??

 • קישור לתגובה 27.02.19 פורסם ע"י אלכס ניצני

  הודעה דומה נתקבלה בתיבת הדוא"ל שלי בעברית עילגת .את ההודעה מחקתי גם מתיבת הודעות שנמחקו וסרקתי מיד בעזרת התכנה שלכם את המחשב ולא נמצאו בעיות.
  האם עדיין יש חשש לנזק עתידי?

 • קישור לתגובה 27.02.19 פורסם ע"י שוקי

  עכשיו אני הרבה יותר רגוע מאשר בעבר. כבר פעמיים שלחתי לכם את ההודעה שנשלחה אלי למחשב מאותם תוקפים, וגם בזמנו הרגעתם אותי. אבל עכשיו שזה עלה לדיון אצלכם, בתור מאמר לכלל המנויים שלכם, אזי כל הכבוד לכם. תמשיכו ותצליחו.
  נ.ב. באם אתם מפרסמים את התגובה שלי, אנא, ללא הדוא"ל שלי.

 • קישור לתגובה 07.02.19 פורסם ע"י מאקפי

  יפה מאוד ומרשים שאתם חברת האבטחה ESET הראשונים שידעו לנתח את המצב לגופי המדיה שמדווחים לציבור הרחב בהתחשב שבימים אלו מתקיימת תערוכת הסייבר בישראל ,זה מרשים שאתם הראשונים .. שא-פו!

  לפי דיווחי המשטרה מדובר בכמה מאות אנשים בלבד למרות שבשיטת מצליח סביר יותר שזה יהיה כמה עשרות אלפי אנשים ,
  כנראה התבססו על מאגר פרוץ של מספרי טלפון של גברים בטווח גילאים רלוונטי.
  מה שתמוהה זה שכל "אחד" בעולם יכול לשלוח הודעות סמס לכל אזרחי ישראל מבלי שמשתמשי הקצה קרי: "אזרחי מדינת ישראל" "לקוחות חברות הסלולר" יוכלו להתגונן על פי חוק בסמס חוזר המכיל, במילה "הסר"(מרשימת התפוצה של השולח) שמעוגן בחוק הרשמי של מדינת ישראל חוק "הספאם"!
  תמוהה מאוד שחברות הסלולר מאפשרות לסמסים להישלח ללקוחותיהם בצורה סיטונאית מבלי שהשולחים זקוקים להזדהות מבלי שיחסמו מבעוד מועד על ידיהם בעת מעמד שליחת מאות ואלפי הודעות סמס לא חוקיים על ידי עבריינים.. בעצם נראה "שכנראה" חברות הסלולר הם שותף מרכזי בכך ש"מאפשרים" באין מפריע לעבריינים לשלוח מאות ואלפי סמסים ללקוחותיהם המשלמים . מבלי שיעשו דבר לעצור זאת בזמן פעולה סביר.. היות וזאת תופעה פסולה שקיימת כבר שנים!

השאר תגובה

להשארת תגובה מלאו את השדות הבאים

eset logo footer© כל הזכויות שמורות לקומסקיור בע"מ 2004-2018, נציגת ESET בישראל. סימנים מסחריים אשר בשימוש באתר זה הינם סימנים מסחריים או
מותגים רשומים של ESET spol. s r.o. או ESET, LLC. כל השמות והמתוגים האחרים הם סימנים מסחריים רשומים של החברות הרשומות

עוצב ונבנה על-ידי פרומו - אסטרטגיה שיווקית ופרסום