מתקפת פישינג על ישראלים בפייסבוק

ESET ישראל
07.09.16

חדשות לבקרים אנו שומעים על מתקפות שונות בפייסבוק, אבל הפעם מדובר במתקפה שהיא כל כולה בעברית – הפנייה אל הקורבן היא בשמו הפרטי בעברית, הכתיבה מותאמת בלשון זכר או נקבה והטקסט נשמע אמין ביותר – היזהרו לא ליפול במלכודת הדבש שתצוד את פרטי חשבון הגוגל שלכם!
בימים האחרונים ישראלים רבים מקבלים מחבר בפייסבוק את ההודעה הבאה בעברית: "תקשיב אני לא יודע איך ולמה אבל ניסיתי לתייג אותך ולא הצלחתי אבל פרסמו תמונות שלך בגוגל. תמצא דחוף איך למחוק את זה!!". ההודעה מגיעה עם לינק לדף שבו על הגולש להזין שם משתמש וסיסמה לחשבון הגוגל שלו על מנת לברר על מה כל המהומה. הנושא נבדק על ידי מעבדת ESET העולמית ונמצא כי מדובר בניסיון פישינג לחשבונות גוגל.

ההודעה נשלחת לכל רשימת החברים בחשבון הפייסבוק ומה שמעניין הוא שמדובר בהודעה שנכתבת בעברית ובהתאמה למינו של בעל חשבון הפייסבוק ממנו נשלחת ההודעה. כאשר ההודעה נשלחה מחשבון של בחורה הכל נכתב בלשון נקבה, וכן הפנייה לחבר הפייסבוק היא גם כן בעברית, לשמו הפרטי:

post 248

פישינג "דיוג") היא שיטה שנעשה בה שימוש על ידי פושעי רשת על מנת לדלות מידע רגיש מאנשים. האמצעים העיקריים של הפישינג הם מיילים ודפי אינטרנט מתחזים, הודעות טקסט ומסרים מידיים באפליקציות שונות שנשלחים לאנשים תמימים במטרה לגרום להם למסור מידע דוגמת שמות משתמש, סיסמאות, מספרי אשראי ועוד. ההודעות המזויפות נראות אמינות למדיי, ממש כמו במקרה שנתקלנו בו הפעם.
ההודעות נשלחות מחשבון פייסבוק שנפרץ או מאפליקציה כלשהי בפייסבוק שיש לה הרשאות מספקות בכדי לבצע מהלך כזה. אם אתם נתקלים בהודעה כזו לא לפתוח את הלינק כמובן. אם אתם מקבלים עדכון מחברים שהחשבון שלכם שולח הודעות כאלה, מומלץ להחליף מיד את הסיסמה של חשבון הפייסבוק ולבדוק אילו אפליקציות יש לכם תחת החשבון. אולי הוספתם מבלי לשים לב אפליקציה שאינה אמורה להיות שם.

ניתן גם לשתף חבר >
  • הדפס
  • דוא"ל