כיצד נשמור על גלישה בטוחה של הילדים באינטרנט

כיצד נשמור על גלישה בטוחה של הילדים באינטרנט

ESET
01.07.19

הקיץ הגיע ומאות אלפי ילדים ובני נוער יוצאים לחופש הגדול, חלקם יבלו חלק ניכר מהזמן החופשי מול המסכים. כיצד נשמור על הילדים שלנו מפני הסכנות והאיומים ברשת?

לפי איגוד האינטרנט:

87% מהילדים בגיל 7-17 גולשים באינטרנט שעתיים ומעלה ביום.

כ-60% מהם גולשים 4 שעות ומעלה.

שליש גולשים 4-6 שעות ואחרים גולשים 6 שעות ומעלה!

בעוד הילדים ברי מזל לגדול בעולם בו הגישה למידע היא בקצות האצבעות, ישנם גם סיכונים שההורים חייבים להיות מודעים להם ולהשקיע משאבים ומאמצים רבים להגן על ילדיהם מסכנות שבדרך.

 קבלו מספר טיפים ונושאים מהמומחים שלנו שכדאי לדון בהם עם הילדים הצעירים:

  • הגנה על הסיסמאות האישיות: הגנה על מידע אישי היא חיונית בסביבת האונליין. מומלץ לדבר עם הילדים כיצד לבחור סיסמה איכותית שהיא אינה "סיסמה 123". טיפים כיצד לבחור סיסמה בטוחה ניתן למצוא כאן.
  • זהירות מזרים: ממש כמו בחיים האמתיים, גם בעולם המקוון חשוב להדריך את הילדים כיצד להתייחס לזרים ברשת. חשוב להעביר להם כי גם באינטרנט, מדברים רק עם אנשים שמכירים בחיים האמתיים. יש לזה רובד נוסף, גם אם הילדים מכירים את מי שהם מדברים איתו, חשוב להסביר להם כי אנשים הם לא תמיד מי שהם אומרים שהם וללמד אותם כיצד להיזהר מפרופילים מזויפים.
  • תוכנות זדוניות: אנו שומעים על תוכנות זדוניות ללא הרף בתקשורת, וייתכן שזה נראה ונשמע כמו מילה מפחידה. עם זאת ישנם צעדים פשוטים כי כל משפחה יכולה לנקוט כדי להגן על עצמה. לדוגמה, בעת הורדת תכניות חדשות לצפייה, ההורים צריכים ללמד את ילדיהם להשתמש באתרים הרשמיים של התכנים במקום באתרי צד שלישי. חשוב גם ללמד את הילדים לעצור ולחשוב לפני לחיצה על קישורים שחלקם עלולים להיות מטעים, במיוחד במשחקים מכוונים אשר יכולים גם להוביל לבזבוז כספים מכרטיס האשראי המשפחתי על ידי רכישות של פריטים שונים במשחק.
  • יצירת מערכת יחסים דו כיוונית: בהתאם לגיל הילדים, הם עשויים לחשוב שהם יודעים יותר על הזירה הדיגיטלית מאשר המבוגרים. אם הם רוצים חשבון במדיה חברתית שאתם אינכם מרגישים שהם מוכנים לו, אל תאמרו קודם "לא" אלא התחילו דיון. הקפידו להקשיב לטיעונים שלהם אך הסבירו כי בעוד קיימת אפשרות שאתם אכן יודעים פחות מהם כיצד המדיה המדוברת עובדת, יש לכם מידע והבנה רבה יותר לגבי הסיכונים. הדבר הכי חשוב שאנו יכולים לייעץ לכם – שימרו על תקשורת פתוחה עם הילדים. ככל שהם ישתפו אתכם יותר, תוכלו להיות מעורבים יותר ועם אצבע על הדופק.

להיות הורים זו אינה משימה פשוטה, הסיכונים הינם מכל עבר וצריך להיות מעודכן על מנת להיזהר. כעת בחופש הגדול אליו יוצאים הילדים, כדאי לשים לב מה הם עושים ברשת ושהם אכן בטוחים.

חופשה מהנה!

ניתן גם לשתף חבר >
  • הדפס
  • דוא"ל