כרטיסים בחינם לסיבוב ההופעות On Fire של הרולינג סטונס? הונאת פייסבוק חדשה

כרטיסים בחינם לסיבוב ההופעות On Fire של הרולינג סטונס? הונאת פייסבוק חדשה

צוות תמיכה ESET ישראל
14.05.14

האם אתם מעריצים של הרולינג סטונס? או אולי אתם מכירים מישהו שיהיה מעוניין לקבל כרטיסים להופעה שלהם בחינם? אם התשובה היא כן, כדאי שתכירו את ההונאה הזו שמסתובבת בפיסבוק.
בימים האחרונים התריעה מעבדת הווירוסים של ESET על הונאה המנצלת את הפופולאריות של להקת הרוק הוותיקה – הרולינג סטונס. כחלק מההונאה הוקם אתר מיוחד אותו מתבקשים הגולשים לשתף עם חבריהם ברשת החברתית:

post 96 1

אך היזהרו - לחיצה על הלינק תפנה אתכם לאתר צד שלישי מחוץ לפייסבוק, שינסה לשכנע אתכם לשתף את הקישור ברשת החברתית, ולאחר מכן לעודד את החברים שלכם ללחוץ עליו. הסיבה לכך, כפי שמצוין באתר, היא שאם תצליחו לגרום לעשרה אנשים לפחות ללחוץ על הלינק שזה עתה שיתפתם – אתם תיכנסו להגרלה שיכולה להוביל אתכם לזכייה בכרטיס להופעה של הרולינג סטונס.

post 96 2

לאחר שהמערכת גילתה לפחות עשרה "קליקים" על הלינק שלכם, אתם תקבלו גישה לאזור הנעול שבו אתם אמורים להגיש את הבקשה לכרטיס בחינם.

כמו שזה נראה, מישהו משתמש בעיצוב של האתר הרשמי למכירת הכרטיסים לסיבוב ההופעות, בתוספת כמה קטעי וידאו ותמונות, על מנת לשוות לאתר מראה לגיטימי. בנוסף, הוגי ההונאה רכשו דומיין דרך GoDaddyונתנו לו שם היכול להיראות לגיטימי לסיבוב ההופעות של הלהקה.

כמו תמיד, יש להיזהר משיתוף קישורים המבטיחים לכם שתקבלו משהו בתמורה לשיתוף. בדרך כלל, בהונאות מסוג זה, מטרת התוקפים היא להוביל אתכם לסקרים או לספק פרטים אישיים בתמורה לסרטונים או תמונות בעלי אופי בוטה כלשהו, אבל הפעם הם החליטו להשתמש באחת מלהקות הרוק המפורסמות בכל הזמנים.

מה שמעניין בהונאה הספציפית הזו הוא שאתה לא יכול לראות מה מצריכה ממך ההשתתפות בהגרלה (ככל הנראה סקר עם למילוי פרטים אישיים) לפני שלפחות עשרה אנשים לחצו על הלינק ששיתפת – מה שגורם לך לגרום לחברים שלך ללחוץ על הלינק באופן פעיל יותר ממה שהיית בדרך כלל.

אתם תמיד צריכים לחשוד אם נתקלתם בהצעות שנראות טובות מדיי מכדי להיות אמתיות ברשתות החברתיות, ולחשוב טוב לפני שאתם משתפים קישורים עם החברים שלכם. אם נתקלתם בהונאה הזו ובטעות שיתפתם אותה לחבריכם, רצוי שתמחקו את הפוסט בהקדם וכמובן עדכנו את החברים שלכם שמדובר בהונאה.

ניתן גם לשתף חבר >
  • הדפס
  • דוא"ל