עדכון חירום לנגן הפלאש – כך תוודאו שאתם מעודכנים

ESET ישראל
30.12.15

עדכון אבטחה לנגן הפלאש חוסם פרצת אבטחה מסוכנת שמשאירה את המחשב שלכם חשוף למתקפות סייבר. כך תוודאו שנגן הפלאש שלכם מעודכן.

חברת אדובי, מפתחת נגן הפלאש, שחררה עדכון חירום במטרה לחסום פרצת אבטחה מסוכנת שעלולה לחשוף את המחשב שלכם למתקפות האקרים. בעת פרסום עדכון האבטחה, מודה אדובי שהפרצה כבר נוצלה על ידי האקרים במספר מצומצם של מתקפות.

ראוי לציין שפרצת האבטחה שנתגלתה מוגדרת על ידי אדובי כ"קריטית" – ההגדרה החמורה ביותר של אדובי לתיאור פרצות אבטחה – וניצול פרצת האבטחה עלול לאפשר להאקרים להשתלט על המחשב מבלי שהמשתמש בכלל יבחין בכך.

אז מה עושים?

העובדה שנגן הפלאש מותקן כמעט על כל מחשב בעולם הופכת כל פרצה בפלאש לפוטנציאל נזק עצום, לכן מומלץ למשתמשים לוודא שנגן הפלאש שלהם מעודכן.

כדי להתקין את העדכון ולהגן על המחשב שלכם, בצעו את הצעדים הבאים:

1. כדי לברר איזו גרסה של נגן הפלאש מותקנת אצלכם כנסו לאתר אדובי בקישור הבא: www.adobe.com/software/flash/about/ עבור רוב מערכות ההפעלה והדפדפנים, הגרסה העדכנית ביותר היא 20.0.0.267. אך שימו לב שעליכם לחזור על בדיקה זו עם כל דפדפן שמותקן לכם על המחשב (ראו בהמשך).

2. אם מספר הגרסה שמופיע הוא לא 20.0.0.267, לחצו על Update Now. מומלץ בחום לבטל את ההתקנה של תוכנות נוספות המוצעות לכם כחלק מתהליך ההתקנה (ראו תמונה למטה). שימו לב שתיבות הסימון להצעות אלה מסומנות מראש ועליכם להסיר את הסימון על מנת להימנע מהתקנות של תוספות לא רצויות.

3. בשלב הבא עליכם להתקין את העדכון על ידי לחיצה על הכפתור "התקן עכשיו", ולעקוב אחר הוראות ההתקנה.

4. חזרו על הפעולות הנ"ל עם כל דפדפן שמותקן לכם על המחשב. הדפדפנים גוגל כרום אינטרנט אקספלורר לחלונות 8 והדפדפן Edge בחלונות 10 אמורים להתעדכן אוטומטית – אבל לא יזיק לוודא שהעדכון בוצע בכל מקרה.

5. בנוסף לפעולות אלה מומלץ לודא שמערכת ההפעלה שלכם מעודכנת ושעל המחשב מותקנת תוכנת אבטחה בעלת רישיון תקף.

ניתן גם לשתף חבר >
  • הדפס
  • דוא"ל