המבוא השלם לפרטיות בפייסבוק - חלק 4

המבוא השלם לפרטיות בפייסבוק - חלק 4

אורבן שורט
12.10.11

בתחילת יולי התבשרנו על שיתוף פעולה בין פייסבוק וסקייפ שהכריזו על השקת שירות וידאו-צ'ט בפייסבוק המתבסס על הפלטפורמה של סקייפ. מחפשים פרטיות? טלפון ציבורי יהיה עדיף.

בין אם אתם מתכוונים להשתמש בשירות הסקייפ - פייסבוק החדש או לא, או אם אתם נמנים עם אלה שהפרטיות חשובה להם, המאמר הזה הוא בשבילכם. כי מי שבוחר להוריד את האפליקציה, למעשה מעניק לסקייפ הרשאת גישה לפרופיל הפייסבוק שלו, ובמדינת הפייסבוק מספיק שהחבר של החברה שלך יוריד אפליקציה שתהיה מסוגלת להציץ לך בתמונות הפרופיל.

בסקר שערכה לאחרונה חברת ESET, באמצעות חברת הסקרים  Harris Interactive בארה"ב, נתגלה ש- 70% מהמשתמשים אכן מוטרדים משאלת הפרטיות כשהם גולשים ברשתות החברתיות. הבעיה היא שמעט מהמשתמשים אכן עושים משהו בקשר לזה:

post 14 1

התקנה

כדי להשתמש בפיצ'ר החדש על המשתמשים להוריד את הגרסא העדכנית ביותר של סקייפ (5.3) או לחילופין את גרסא הבאה (5.5) שעדיין נמצאת בשלב הבטא. אחרי שהתקנתם והפעלתם את הגרסא החדשה של הסקייפ אתם תמצאו לשונית חדשה עם ה F המפורסם של הפייסבוק אם אופציה להתחברות.

post 14 2

לחיצה על "התחבר לסקייפ" שמופיע בתחתית המסך תפתח את דף ה log-in של פייסבוק כפי שניתן לראות בתמונה הבאה

post 14 3

הרשאות

ברגע שנכנסתם לפייסבוק דרך חשבון הסקייפ שלכם יפתח לכם מסך ה"בקשה להרשאות" שמופיע בהתקנת כל אפליקציה בפייסבוק, כפי שניתן לראות בתמונה הבאה

post 14 4

כפי שניתן לראות, הרשאות הגישה כוללות מגוון של אופציות כמו גישה למידע האישי, הכנסת פוסטים ל

Wall, גישה למידע שבפרופיל גם כשהמשתמש אינו מחובר ועוד. כדי להמשיך ולהתקין את האפליקציה יש

ללחוץ על Allow (בעצם אתם מאשרים את כל ההרשאות הנ"ל)

 

post 14 5

כך נראה פרופיל הפייסבוק דרך סקייפ לאחר אישור האפליקציה

post 14 6

שינוי הרשאות הגישה של סקייפ לחשבון שלכם

כפי שלמדנו בפרקים הקודמים של המדריך, ניתן לערוך חלק מהרשאות הגישה של האפליקציות שמותקנות אצלנו בחשבון הפייסבוק. אחרי שהתקנתם את האפליקציה, כנסו דרך חשבון הפייסבוק שלכם

 ל Account > Privacy settings. בעמוד זה כנסו לעריכה של האפליקציות בצד שמאל למטה.

post 14 7

לחיצה על Edit Settings מול apps you use תפתח את רשימת כל האפליקציות שבהן אתם משתמשים. לחיצה על Edit מול האפליקציה של סקייפ תפתח לכם את החלון הבא

post 14 8

כפי שניתן לראשות, כמה מההרשאות הן בגדר חובה (Required) וכמה אופציונאליות וניתן להסיר אותן 
(Remove). אך גם לאחר הסרת ההרשאות האופציונליות תוכנת סקייפ עדיין דורשת גישה להרבה מאוד מהמידע האישי של המשתמשים שלה, לכן מומלץ שתעדכנו את הגדרות הפרטיות של פרופיל הפייסבוק שלכם בהתאם לשלושת החלקים הקודמים של מדריך זה (אם עדיין לא עשיתם זאת).

שימו לב במיוחד ל- "info accessible through my friends". אם ההגדרות שלכם נראות כמו בתמונה למטה (ברירת המחדל של פייסבוק) אז למעשה לסקייפ כבר יש גישה למידע שלכם דרך חברים שכבר התקינו את האפליקציה.

post 14 9

ודאו שמה שמסומן זה דברים שאתם רוצים לשתף ולהסיר את הסימון מהדברים שאתם רוצים שיישארו חסויים. אם הכוונה שלכם היא לשתף הכל אז יכול להיות שהגדרות הנוכחיות שלכם הם בסדר גמור.

 
 
 
 
 
 
 
 
ניתן גם לשתף חבר >
  • הדפס
  • דוא"ל