המבוא השלם לפרטיות בפייסבוק / חלק 1

המבוא השלם לפרטיות בפייסבוק / חלק 1

ESET ישראל
17.07.11

אם פייסבוק הייתה קמה כמדינה, היא הייתה כובשת את המקום השלישי ברשימת המדינות הגדולות בעולם, אם למעלה מ 750 מיליון משתמשים. כשכמות כזו של אנשים משתמשת בשירות כמו הפייסבוק, היא מעוררת תשומת לב רבה, בעיקר של פושעי הרשת. כמשתמש פייסבוק יש לך מספר אפשרויות להגדיר את רמת האבטחה והפרטיות, אבל הסיכוי שתכיר ותבין את כל האופציות קרובה לאפס. להלן המדריך המלא לפרטיות בפייסבוק.

תפריט "פרטיות"

לאחר שביצעת Log in לחשבון הפייסבוק שלך, הכנסו ל- Account בפינה הימנית העליונה של המסך. לחיצה עליו תפתח מספר אפשרויות. האפשרות הרביעית היא Privacy Settings ("הגדרת פרטיות"), תחתיה נמצאות כל האופציות לשיפור הגדרות הפרטיות והאבטחה בפרופיל הפייסבוק שלכם.

בהגדרות הפרטיות קיימות מספר אפשרויות מוכנות מראש (צד שמאל). אלו הן האופציות השכיחות ביותר בפייסבוק (למעט Recommended) :

1. כולם Everyone.

2. חברים של חברים Friends of Friends.

3. חברים בלבד Friends Only.

4. מומלץ Recommended.

5. מותאם אישית Custom.

post 9 1

בעמוד זה, לחיצה על כל אחת מהאופציות תציג את הגדרות הפרטיות בצורה אחרת בהתאם לפרמטרים הניתנים מצד ימין. לדוגמא, אם תלחצו על Everyone תוכלו לראות שכל הנקודות בצד ימין משתנות מתחת לעמודה של Everyone או לחילופין ניתן להגדיר לכל אחד מהפרמטרים הגדרת פרטיות שונה באמצעות ההגדרות המותאמות אישית (Custom).
לשם כך לחצו על הלינק "Customize Settings" כדי לערוך את הגדרות הפרטיות.

תודה ששיתפת

הפרמטר הראשון תחת "Customize Settings" קרוי "Things I Share" ותחתיו יימצאו כל הפרטים האישיים שלכם כמשתמשי פייסבוק, כמו גם האפשרות לשנות כל אחת מאופציות הגדרת הפרטיות. גם כאן נמצאות האפשרויות הרגילות: "כולם", "חברים של חברים", "חברים בלבד" ו"מותאם אישית".

תחת תפריט "Things I Share" כדאי לשים לב במיוחד לאפשרות הראשונה שקרויה "Posts by me" מאחר ופייסבוק מתייחסת להגדרה זו כאל ברירת המחדל של הגדרת הפרטיות שלו, בכל פעם שהוא יפרסם משהו על הקיר שלו או יעדכן סטטוס או תמונה.

post 9 2
 
מי לא הסתכל בפרופיל שלי? 
כאמור, תחת תפריט "Things I Share" נמצאים כל הפרמטרים של פרופיל הפייסבוק שלכם, כלומר כל דבר שאתם מעלים לפייסבוק, כגון תחומי עניין, ימי הולדת, קשרים משפחתיים וכו'. עבור כל מהפרמטרים האלה ניתן להגדיר את רמת הפרטיות באופן נפרד לפי בחירתכם. לדוגמא, אם אתם רוצים שרק אנשים מסוימים יוכלו לראות האם אתם נמצאים במערכת יחסים או מתי שיניתם את הסטטוס שלה, המקום להגדיר זאת יהיה על ידי לחיצה על Customize בתפריט Relationship.
 
post 9 3
 
ייפתח החלון הבא:
post 9 4

בחלק העליון של החלון מופיע "Make this visible to" ומתחתיו שורה ובה ניתן לבחור במין מספר אופציות. בלחיצה על "Specific people" תפתח שורה נוספת ובה ניתן לבחור אילו מהחברים שלכם יראו את הסטטוס. כדי להגדיר שאדם ספציפי לא יוכל לראות את המידע, אתם ניגשים לחלק התחתון יותר של החלון שאומר "Hide this from

ובוחרים ממי להסתיר את הסטטוסים שלכם.

 

post 9 5

בחלק הבא נלמד מה ניתן לעשות עם תכנים שהועלו על ידי אחרים ושאתם מופיעים בהם.

 
 
 
 
ניתן גם לשתף חבר >
  • הדפס
  • דוא"ל