פייסבוק ו- ESET מאחדות כוחות במלחמה בווירוסים

פייסבוק ו- ESET מאחדות כוחות במלחמה בווירוסים

צוות ESET ישראל
07.12.14

שיתוף פעולה בין פייסבוק ל ESET יאפשר לגולשי הרשת החברתית לבצע סריקת ווירוסים במחשב שלהם באמצעות אפליקציית סריקה מקוונת שפותחה במיוחד. המטרה - להגביר את רמת האבטחה של הגולשים ברשת החברתית.
ביום חמישי האחרון הכריזו פייסבוק ו- ESET על שיתוף פעולה שמטרתו להגביר את רמת האבטחה של הגולשים ברשת החברתית, ולמנוע הפצה של ווירוסים ותוכנות זדוניות אחרות באמצעות הפרופילים שלהם.

במסגרת שיתוף הפעולה, תציע פייסבוק למשתמשים שמחשבונם דווחה פעילות חריגה, לסרוק את המחשב שלהם באמצעות הסורק המקוון של ESET שעוצב במיוחד למשתמשי פייסבוק. הסורק יאתר ווירוסים או תוכנות זדוניות אחרות, שייתכן שנמצאות על המחשב, ויציע למשתמש להסיר קבצים חשודים שנמצאו בבדיקה.

איך זה עובד?

כאשר משתמש פייסבוק עושה Log-in לחשבון שלו, פייסבוק תחפש אחר סימנים חשודים – כמו משלוח של ספאם או פרסום של קישורים זדוניים על ה TimeLine של המשתמש. אם פעילות כזו אותרה, פייסבוק תציע למשתמש לבצע סריקה למחשב שלו באמצעות הסורק המקוון שפותח על ידי ESET במיוחד לפייסבוק – היישר מעמוד הכניסה לפייסבוק עצמה, ללא הפרעה לתהליך הגלישה וללא תשלום כלשהו.

לאחר שהמשתמש הפעיל את הסריקה המקוונת, הוא יכול לבחור להמשיך בגלישה או להמתין לסיום הסריקה. הסריקה עצמה אינה פוגעת בחוויית המשתמש או במהירות הגלישה ואין היא מונעת ממנו להתחבר לפרופיל שלו, גם אם המשתמש החליט לא לבצע את הסריקה. בתום הסריקה, המשתמש יקבל התראה לפרופיל הפייסבוק שלו עם תוצאות הבדיקה והמלצה למחוק כל ווירוס או תוכנה זדונית שנמצאה.

לא תחליף לאנטי וירוס
כדאי להדגיש שהשירות לא בא להחליף התקנה של תוכנת אנטי וירוס על המחשב. ראשית, מי שיקבל את ההמלצה להשתמש בסריקה הם רק גולשים שהחשבון שלהם הראה פעילות חשודה כלשהי. בנוסף, הסורק המקוון אינו מאפשר הגנה בזמן אמת, אלא רק סריקה יזומה לאיתור מזיקים שכבר קיימים על המערכת.
פייסבוק עצמה גם העלתה פרסום בבלוג על שיתוף הפעולה, אותו ניתן למצוא כאן.

ניתן גם לשתף חבר >
  • הדפס
  • דוא"ל