מתקפת סייבר על הפרלמנט הבריטי: נחסמה הגישה לחשבונות המייל

ESET ישראל
25.06.17

שלושה ימים לאחר שהופצו סיסמאות של שרים ברשת, גישתם של חברי הפרלמנט לדואר האלקטרוני נחסמה.  רק בחודש שעבר הושבתו שירותי הבריאות הלאומיים של בריטניה במסגרת מתקפת סייבר עולמית. לפי בית הנבחרים חסימת הגישה אינה חלק מהמתקפה, אלא מהניסיונות להתמודד איתה: "גילינו ניסיונות בלתי מורשים להיכנס למיילים"

חברי פרלמנט בבריטניה דיווחו אתמול בערב (שבת) על מתקפת סייבר המונעת מהם להיכנס לחשבונות הדואר האלקטרוני שלהם כשהם מחוץ למשכן הפרלמנט שבלונדון. ברון רנארד מהמפלגה הליברל דמוקרטית אמר לרשת "סקיי ניוז" שחברי הפרלמנט בווסטמינסטר קיבלו אתמול בערב הודעה ממחלקת הדיגיטלית של הפרלמנט, שבה נאמר כי בעקבות מתקפת סייבר לא ניתן להיכנס לחשבונות המיילים שלהם "מרחוק" - כלומר כשאינם בווסטמינסטר. כל זאת קורה כמה ימים לאחר שדווח בבריטניה כי בעקבות מתקפת סייבר הופצו ברשת סיסמאותיהם של שרים.

המרכז הלאומי לביטחון בסייבר עובד בשיתוף פעולה עם הפרלמנט כדי לבדוק את מידת הנזק ולפעול לפתרון הבעיה. חבר פרלמנט שנפגע במתקפה אמר בראיון ל"טלגרף" הבריטי כי חשבונות המייל היו "פגיעים" וטען כי הרשויות "תמיד נמצאות צעד אחד או שניים אחרי ההאקרים". דוברת בית הנבחרים הבריטי אמרה אמש כי: "הפרלמנט גילה ניסיונות בלתי מורשים לקבל גישה לחשבונות בפרלמנט. אנחנו ממשיכים לחקור את התקרית הזו ולנקוט צעדים נוספים כדי לשמור על מערכת המחשבים שלנו, בשיתוף עם מרכז ביטחון הסייבר הלאומי. יש לנו מערכות שנועדו להגן על החשבונות של חברי הפרלמנט והצוותים, ואנחנו נוקטים את הצעדים ההכרחיים כדי להגן על המערכות שלנו". בהודעה אחרת מטעם הפרלמנט שהגיע לידי "הפינגטון פוסט" נכתב כי לאחר חקירה התברר שההאקרים ניסו לגלות "סיסמאות חלשות" של חשבונות המיילים, וביצעו מתקפה "ממושכת".

רק בחודש שעבר אירעה שורה של מתקפות סייבר ברחבי העולם והשביתה ארגונים בבריטניה, איטליה, ספרד, פורטוגל, רוסיה, אוקראינה, ארצות הברית, טייוואן ומדינות נוספות. המתקפה, שהתמקדה תחילה ב-11 מדינות באירופה, התרחבה לאחר מכן ל-74 מדינות ברחבי העולם, ופגעה בין היתר בשירותי בריאות, תקשורת ומשלוחים. שירותי הבריאות הלאומיים של בריטניה (NHS) היו אחד מהארגונים הגדולים והחשובים שנפגעו.

ה"טלגרף" דיווח כי בריטניה חושדת שרוסיה עומדת מאחורי מתקפת הסייבר. על פי הדיווח, למרות שמדובר בתחילת החקירה - מוסקבה מסתמנת כאשמה במתקפה.

ניתן גם לשתף חבר >
  • הדפס
  • דוא"ל