הדפס עמוד זה

הצטרפו למאבק: עכשיו גם גוגל שומרת עליכם מפני תוכנות לא רצויות

ESET ישראל
18.10.17

שיתוף פעולה חדש בין ESET לגוגל הביא לעולם פתרון חדש המיועד למשתמשי דפדפן כרום של ויאפשר חיפוש בטוח באינטרנט באמצעות הגנה על מחשבים מתוכנות לא רצויות.

לאחרונה השקנו ביחד עם גוגל את Chrome Cleanup, מנוע סריקה וניקוי חדש וחינמי שפותח עבור Google Chrome ונועד לסייע למשתמשים לגלוש באינטרנט בבטחה וללא הפרעה. Chrome Cleanup זמין עבור גולשי דפדפן Chrome העובדים עם מערכת הפעלה של Windows.

ככל שמתקפות הסייבר הופכות מורכבות וקשות יותר לאיתור, גלישה באינטרנט יכולה להוביל משתמשים לאתרים מסוכנים אשר יכולים להתקין תוכנות זדוניות על גבי המחשבים שלהם.

Chrome Cleanup יזהיר את גולשי דפדפן Google Chrome מפני איומים פוטנציאליים כאשר הוא יזהה תוכנה לא רצויה וייתן למשתמשים אפשרות להסיר את התוכנה. חשוב לציין שמנועי הסריקה המשולבים בדפדפן כרום הם חינמיים ועבודתם מתבצעת מאחורי הקלעים ללא חשיפה או הפרעות למשתמש, רק כאשר מאותרת תוכנה זדונית גוגל מתריע בפני הגולש, מוחק את התוכנה הזדונית ומודיע למשתמש לאחר שהניקוי הושלם בהצלחה.

google and ESET

לא מדובר בתוכנת אנטי וירוס שמותקנת על המחשב אלא בשילוב של מנועי הסריקה של ESET עם כרום רק בהקשר של התוספים של הדפדפן ורק במערכות הפעלה Windows. הסריקה עובדת פעם בשבוע והייעוד שלה הוא הסרה של תוספי PUA (אפליקציות שאינן רצויות) באמצעות מחיקה שלהם ואיפוס הגדרות הדפדפן למצב ההגדרות האחרון לפני התקנת התוסף. לא מדובר בסריקה בזמן אמת שפועלת על המחשב, כך שהתוסף מהווה עוד שכבת הגנה אבל לא מחליף את הגנת פתרון האבטחה למחשב.

Chrome Cleanup נכלל בגרסה העדכנית ביותר של Google Chrome. מידע נוסף על כלים אלה ניתן לקרוא בבלוג של Google.

ניתן גם לשתף חבר >