הדפס עמוד זה
אבטחה ביומטרית בחלונות 8.1

אבטחה ביומטרית בחלונות 8.1

ESET ישראל
06.06.13

בעוד 20 יום בדיוק תשיק מיקרוסופט את מערכת ההפעלה החדשה שלה – חלונות 8.1 – שהיא למעשה עדכון למערכת ההפעלה חלונות 8. רבות דובר על השינויים בעיצוב וחזרתו של כפתור ה"התחל" שלא הופיע בגרסה הקודמת, אך עדכון חשוב לא פחות הוא הצעד אותו עושה מיקרוסופט בכיוון של אבטחת המשתמש.

post 51

עדכון 8.1 למערכת ההפעלה חלונות יאפשר למשתמשים להעלות את רמת האבטחה שלהם באמצעות שימוש בסורק טביעות אצבע לביצוע אימות של הזהות שלהם כשהם מתחברים למחשב, לנעול תיקיות מסוימות, ביצוע תשלומים מקוונים ועוד.

בחברת מיקרוסופט טוענים שבעתיד הקרוב מספר גדול של מקלדות, עכברים ומחשבים ניידים יכללו קורא טביעת אצבע באופן אינטרלי ומערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט תתממשק איתם באופן מלא ללא צורך בתוכנות צד שלישי.

האם זה יחליף לגמרי את הצורך בסיסמאות? לא בטוח. אתרי אינטרנט רבים שמצריכים אימות זהות המשתמש על ידי סיסמה עדיין לא מאפשרים למשתמש להתחבר לחשבון שלו או לבצע תשלומים מקוונים על ידי סריקת טביעת האצבע שלו בלבד, אך ייתכן שבעתיד הלא רחוק המצב הזה ישתנה. בנוסף, יכול להיות שסריקת טביעת האצבע תהיה צעד אחד ממנגנון אימות דו שלבי בו תתבקש להזין סיסמה אישית בנוסף.

לאחרונה שמענו דיווחים על ניסיונות שונים למצוא פתרונות לצורך לזכור הרבה סיסמאות לכל השירותים המקוונים שלנו, אך ללא ספק הפתרון שזכה לחשיפה הרבה ביותר הוא הפתרון הזה של חברת מוטורולה שמציע לכם לקחת גלולה או לעשות קעקוע כתחליף לזכירת הסיסמאות שלכם. עתה רק נותר לראות האם המשתמשים יאמצו את הטכנולוגיה הזו או יעדיפו להמשיך לשנן סיסמאות.

ניתן גם לשתף חבר >