הדפס עמוד זה
AV-Comparatives – אפס "התראות שווא" לאנטי וירוס של ESET

AV-Comparatives – אפס "התראות שווא" לאנטי וירוס של ESET

צוות ESET ישראל
30.12.15

התראות שווא של תוכנות אבטחה עלולות לגזול זמן רב מזמנו היקר של מנהל הרשת ולפגוע בפרודוקטיביות של העסק. גלה איפה ESET נמצאת ביחס לתוכנות האבטחה האחרות.
במבחן "התראות שווא" של תוכנות אבטחה שהתקיים בספטמבר 2015 על ידי חברת המחקר העצמאית AV-Comparatives ושתוצאותיו פורסמו לאחרונה, הציגו פתרונות האבטחה של ESET נתון מרשים של אפס התראות שווא.

מה זה התראות שווא ולמה חשוב לבדוק אותן?

בכאשר בוחנים תוכנות אנטי וירוס, חשוב לבחון לא רק את אחוזי זיהוי הווירוסים והתוכנות הזדוניות, אלא גם את אמינות התוכנה. אחת הדרכים לעשות את זה היא לבדוק את הנטייה של תוכנת האבטחה לסמן קבצים לגיטימיים או נקיים כקבצים לא-לגיטימיים או נגועים (נוזקה) שמעמידים את המחשב בסכנה. ברור שעבור המשתמש בתוכנה מראית העין היא שהתוכנה עושה עבודה מצויינת עם כל כך הרבה זיהויים, אך אם מדובר בזיהויי שווא, אזי מדובר בבעית אמינות.

כיצד מבוצעת הבדיקה?

לפי AV-Comparatives אין מוצר אבטחה שהוא חסין לחלוטין מפני זיהוי שגוי של קובץ לגיטימי כקובץ זדוני ובגלל שמספר הקבצים בעולם הוא אינסופי, לא קיים מבחן "אולטימטיבי" שיכול למדוד בצורה מוחלטת את אחוז "התראות השווא" של תוכנות האבטחה השונות.

כדי בכל זאת ליצור מבחן מעשי שימדוד את הנטיה של מוצרי האבטחה השונים לזהות קבצים נקיים כחשודים, לקחו ב AV-Comparatives מאגר של כמה מאות קבצים בטוחים ונתנו לתוכנות האנטי וירוס שהשתתפו בבדיקה לסרוק את אותו המאגר. תוצאות הבדיקה מאפשרות למשתמש להסיק מסקנות לגבי התנהגות התכונה ב"עולם האמיתי".

"התראות שווא מייצרות רעש מיותר, וגוזלות תשומת לב וזמן יקר מצידו של מנהל הרשת או המנמ"ר. לעיתים זיהוי שווא נעשה על קבצים של תוכנות ייחודיות של בית העסק, מה שמשבית את הפעילות באופן מיידי. תוכנות אבטחה אמינות ובעל תפקוד גבוה, צריכות להימנע מכך ככל שניתן" אומר גיל נוילנדר, מנכ"ל ESET ישראל. "לכן אנחנו תמיד פועלים לזהות באופן מדויק ככל שניתן, תוך שאיפה למינימום טעויות זיהוי. הפרס הוא הכרה בהשגת מטרה זו".

לדוח המלא של AV-Comparatives לחצו כאן.

ניתן גם לשתף חבר >