rssyoutubefg

פרסומות קופצות באנדרואיד: איך נפטרים מזה?

אמיר כרמי
28.08.18

משתמשי אנדרואיד? מכירים את זה שפתאום קופצת לכם פרסומת בטלפון באמצע השיחה, בשיטוט בפייסבוק או סתם שהטלפון מונח על השולחן? לא מדובר בתופעה חדשה ומסתבר שהרבה ישראלים חווים לאחרונה פרסומות שקופצות על המסך מבלי שאף אפליקציה תהיה פתוחה במכשיר.

אפליקציות בעיתיות ואפילו זדוניות יכולות לבצע כל מיני פעולות לא רצויות על המכשיר שלנו, אחד מהדברים המעצבנים שהן עושות זה להקפיץ לנו על המסך פרסומות באופן אקראי במהלך השימוש בסמארטפון, אפילו כשהאפליקציה עצמה לא נמצאת בשימוש. וכן, זה מטריד, מרגיז וגם מעצבן. 

אם קיימת אצלכם התופעה הזאת זה כנראה כי התקנתם לאחרונה אפליקציה שגורמת לכך.

אפליקציות אלו מכונות Adware ופעמים רבות מדובר באפליקציות "רשמיות" שהורדנו מגוגל פליי כי היה לנו צורך בהן. למשל אפליקציית עריכת תמונות, אפליקציית פתיחת קבצי PDF, הקלטת שיחות ונגן mp3. כדי להרוויח יותר, המפתחים שלהן מוסיפים לפעמים תכונות בעייתיות, כמו מודעות שקופצות על המסך ו"משתלטות" על המכשיר - גם כשהאפליקציה לא בשימוש.

האם זה מזיק?

יכול להיות שזו אפליקציה שרק מציגה פרסומות וכך בעצם מי שהעלה אותה לחנות מתפרנס ויכול להיות שהיא גונבת ברקע מידע או שהיא מורידה אפליקציות נוספות, שעלולות להיות זדוניות.

איך נדע? האם יש אפליקציות ספציפיות שגורמות לכך?

האפליקציות הללו כל הזמן משתנות, חברות אבטחת מידע כמונו בשיתוף פעולה עם גוגל מזהות את אותן אפליקציות ומתריעות בפני גוגל, כך אותן אפליקציות מוסרות מהחנות הרשמית ואז עברייני הרשת מעלים מחדש אפליקציות אחרות בשמות שונים. הרבה פעמים בשינויים מאוד קלים של השם ועם נראות זהה.

כאשר באים להוריד אפליקציה כיצד נדע אם היא הולכת לדחוף לי פרסומות למכשיר?

אל תתקינו אפליקציות לא מוכרות ממקורות חיצוניים. לפני שאתם מורידים אפליקציה מגוגל פליי, העיפו מבט בתגובות של המשתמשים, ובדקו אם לא מתלוננים שם על תופעות בעייתיות כמו החדרת מודעות. לרוב בהרשאות שאנחנו נותנים אז מצוין שהאפליקציה מציגה פרסומות, אבל על פי התנאים של גוגל הן אמורות להיות מוצגות רק בתוך האפליקציה בזמן השימש בה בלבד.

בגרסאות עדכניות של אנדרואיד האפליקציה תציג בפניכם הודעה כדי לאפשר לה לגשת להרשאות הדרושות לה. אל תתנו לאפליקציות הרשאות שאין להן קשר לפעולה שהאפליקציה אמורה לבצע. לדוגמא, אם התקנתי אפליקציה של פנס, אין סיבה שהיא תדרוש גישה לאנשי הקשר או לשליחת אסמסים.

איך נפטרים מהפרסומות שקופצות על המסך?

הסירו אפליקציות חשודות

הקפצת פרסומות נגרמת על ידי אפליקציה בעייתית כלשהיא שכנראה הורדתם. לכן, צריך לאתר אותה ולהסיר אותה. היכנסו להגדרות ואז ל"יישומים". אתרו אפליקציות חשודות שהתקנתם לאחרונה, והסירו אותן בזו אחר זו.

התקינו כלי/אפליקציית אבטחה המסירה אפליקציות זדוניות

מומלץ להתקין על מכשיר האנדרואיד שלכם אפליקציה לניקוי אפליקציות זדוניות (Malware). אנחנו ממליצים כמובן על ESET Mobile Security – האפליקציה היא חינמית וניתן לשדרג לגרסה המלאה בתשלום. המודל החינמי לגמרי מספיק על מנת להסיר אפליקציות זדוניות. האפליקציה יודעת לזהות אפליקציות זדוניות וגם אפליקציות שנמצאות בתחום באפור כמו אפליקציות שדוחפות לנו פרסומות. בנוסף ישנו פיצ'ר "ביקורת אפליקציות" המאפשר לראות את האפליקציות האחרונות שהותקנו על המכשיר ולהבין את מקור הפרסומות.

android pop ads

דוגמא של התראה על אפליקציה חדשה שהותקנה וקיבלה הרשאות למעקב אחר מיקום

המפלט האחרון: אפסו את המכשיר  (factory reset)

האפשרות האחרונה ביותר היא איפוס המכשיר כמובן שזה ממש המוצא האחרון ואנחנו הכי פחות ממליצים על זה רק אם אין ברירה. איפוס המכשיר בעצם יחזיר אותו למצב שבו הוא הגיע מהמפעל, ואמור להסיר את כל הווירוסים והתוכנות המזיקות שקיימות עליו. כמובן, זה ימחק גם את כל המידע שלכם, התמונות, אנשי הקשר, ההודעות, האפליקציות ובעצם הכל – אז מומלץ לוודא קודם שהכל מגובה ושמור. איך מאפסים את הגדרות היצרן – בכל מכשיר אנדרואיד זה שונה, חיפוש מהיר בגוגל של סוג המכשיר שלכם יסייע לכם למצוא כיצד לאפס את המכשיר.

 • הדפס
 • דוא"ל

11 תגובות

 • קישור לתגובה 11.04.19 פורסם ע"י ESET

  היי שמואל,
  במידה והשארת את התגובה עם המייל העדכני שלך ניצור איתך קשר.
  במידה ולא, אנא שלח לנו מייל לכתובת support@eset.co.il

 • קישור לתגובה 11.04.19 פורסם ע"י שמואל שלזינגר

  שלום.
  התחברתי לתוכנית אפליקציה מורחבת בתשלום של esset i ממשיך לקבל פרסומות שונות.
  מה עלי לעשות?
  בבדכה ותודה,
  שמואל.

 • קישור לתגובה 30.03.19 פורסם ע"י חן

  שלום.
  התקנתי את התוכנה, היא זיהתה אפליקציה חשודה והסרתי אותה, זה לא עזר הפרסומות עדיין קופצות לי, התוכנה לא מזהה משהו מאיים נוסף, מה לעשות?

 • קישור לתגובה 20.03.19 פורסם ע"י ESET

  היי ענת,
  נשמח לסייע לך, אנא שלחי לנו מייל לכתובת support@eset.co.il

 • קישור לתגובה 20.03.19 פורסם ע"י ענת

  היי. הורדתי את האפליקציה לנוט 9 ששורץ מודעות פופ אפ שהשתלטו על המכשיר גם כשכל האפליקציות כבויות. הסריקה שלכם הודיעה שהכל בסדר במכשיר ולא זיהתה כלום..

 • קישור לתגובה 17.03.19 פורסם ע"י ESET

  היי אלינה,
  נשמח לעזור אך כתובת הדוא"ל שכתבת לנו לא תקינה.
  תוכלי לפנות אלינו ישירות בדוא"ל בכתובת support@eset.co.il.

 • קישור לתגובה 17.03.19 פורסם ע"י אלינה

  הורדתי אתה האנטי וירוס וגם את האנטי וירוס מהגוגל פלי וכלום לא עוזר פשוט קופצות לי פרסומות על הטלפון גם כשכטלפון כבוי

 • קישור לתגובה 03.11.18 פורסם ע"י שולי הורנפלד

  לא הצלחתי למצוא בדיוק על פי ההגדרה הרשומה וגם מה שמצאתי מבקש גישה לכל הדברים . האם זה בטוח ?

 • קישור לתגובה 01.11.18 פורסם ע"י ESET

  היי שלמה,
  על גרסת הפרימיום עבור מכשיר האנדרואיד יש צורך לרכוש בנפרד.
  נשמח לסייע לך בכתובת support@eset.co.il

 • קישור לתגובה 31.10.18 פורסם ע"י שלמה וינר

  התוכנה שלכם מותקנת על המחשב שלי (מנוי לשלוש שנים). כדי להתקין את האפליקציה המלאה (Premmium) על הטלפון הנייד אני נדרש לשלם בנפרד או שזה כלול?
  אגב, אני מרוצה מאוד מהתוכנה.

השאר תגובה

להשארת תגובה מלאו את השדות הבאים

eset logo footer© כל הזכויות שמורות לקומסקיור בע"מ 2004-2018, נציגת ESET בישראל. סימנים מסחריים אשר בשימוש באתר זה הינם סימנים מסחריים או
מותגים רשומים של ESET spol. s r.o. או ESET, LLC. כל השמות והמתוגים האחרים הם סימנים מסחריים רשומים של החברות הרשומות

עוצב ונבנה על-ידי פרומו - אסטרטגיה שיווקית ופרסום