הדפס עמוד זה

מתנה ליום האישה: נעלי אדידוס, ואז אייפון

ESET
09.03.21

בשבוע האחרון אנו נחשפים לגל פעילויות שמבטיחות למשתתפים בהן מתנות לרגל אירועים מיוחדים, והפעם לרגל יום האישה, ניתן לזכות במתנה, לכאורה מאדידס (כשבקישור אשר הסתרנו, באגלית כתוב adidus)

 

 

 

adidus scam pic1

ההודעה המופצת: "מתנה ליום האישה מאדידס"

בשלב הראשון המשתתף מתבקש להקליק על אחת המתנות המוצגות, כאשר יש לו שלושה ניסיונות בלבד כדי למצוא את המתנה.

adidus scam pic2

בחרו את הקופסה הנכונה וזכו במתנה

בשני הניסיונות הראשונים לא מוצאים את הנעל, אבל בניסיון השלישי – זכינו ומצאנו נעל במתנה.

כדי לסייע להפיץ את ההודעה, כעת יש לשתף את הפעילות עם חמש קבוצות או 20 אנשים במטרה לזכות ולקבל את הנעל בתוך 5-7 ימים בלבד.

adidus scam pic3

הפיצו באמצעות הוואטספ לחברים וקבוצות

לאחר שהפעולה בוצעה, המשתתף משחק בגלגל המזל בתקווה לזכות בפרס

adidus scam pic4

גלגל המזל

לאחר שסובב את הגלגל, זוכה הגולש בדגם האחרון של אייפון, אייפון 12 פרו מקס. אין כאן ממש עקביות, התחלנו עם הבטחה לזכות בנעל ובסוף הגענו לאייפון נחשק.

adidus scam pic5

זכית בפרס, כעת כמה שאלות

לאחר שהשיב על שאלות, זכה בפרס וכעת על המשתתף להקליק על הכפתור הסגול במטרה לחייג לחברה שתתן לו את המתנה. לחיזוק אמינות אפילו מופיעים שם שמות של חברות סלולר ישראליות מוכרות.

 adidus scam pic6

 למה כדאי שתשימו לב?

 במידה והמשתתף ילחץ על הכפתור הסגול ויחייג למספר באופן אוטומטי, ככל הנראה מספר הטלפון שלו ירשם במאגרים שעלולים לשמש את המחזיקים בהם למטרות ספאם וגלים נוספים של ניסיונות פישינג. גם אם המשתתף לא הקליק על הכפתור, במסך הבא יבקשו ממנו להזין את מספר הטלפון שלו על מנת שיצרו איתו קשר.

למעשה לא משנה איזה מספר טלפון מנסים להזין, התהליך לא ממשיך. יתכן כי המספר נרשם במאגרים של מי שעומד מאחורי ההונאה. בכל מקרה אנו מדגישים כי אין מתנות חינם באינטרנט, מומלץ מאוד שלא לנסות את המזל במשחקים מסוג זה, שכן פוטנציאל הנזק גדול משמעותית מהסיכוי לזכות בפרס כלשהו.

ניתן גם לשתף חבר >