שליחת משוב

/

NOD32 - מה פירוש השם ?

גרסה 2.5  גרסה 2.7    הלוגו הקודם NOD32
                             הגלגולים השונים של NOD32


הגרסאות הראשונות של "NOD32" פותחו בתקופה שהוירוסים הראשונים הופיעו. באותו הזמן, שודרה בטלביזיה הצ'כית (צ'כוסלובקיה למען הדיוק) סדרה פופולארית ושמה היה "Nemocnica na Okraji Mesta" , בתרגום לעברית הכוונה ל- 
"בית חולים בקצה של העיר". מאחר והוירוסים הראשונים תקפו את ה Boot Sectors, אשר ממוקמים בקצה של הדיסק הקשיח, נוצר חיבור דמיוני בין ה"אנטי וירוס בקצה הדיסק" שמגן על מחשבים מפני וירוסים, לבין "בית החולים הקצה העיר" שמגן על חולים מפני וירוסים.... ומכאן נבחר השם לתוכנה - "Nemocnica Na Okraji Disku", כלומר - "בית חולים בקצה הדיסק".

במקור שם המוצר היה "enn oh dee"...(כלומר ראשי תיבות של השם המלא) וכך היה המותג מוכר במשך שנים רבות בקרב מומחי IT באירופה. אולם בעקבות תהליכי ההפצה והגלובליזציה, אנשי ה IT הפכו את המותג למוכר באופן המקוצר שלו - NOD - שהפך במהרה לכינוי האוניברסלי שלו. חלק מהמבקרים של המוצר דוברי האנגלית נהגו לחלק לו מחמאות כגון
 "givin' the nod to NOD" (פירוש חופשי: "הצדיעו לNOD").

כיום, NOD32 הוא כמובן שונה לחלוטין מה-NOD המקורי. עשרות פיתוחים ושיפורים בוצעו בו במרוצת השנים כדי להתמודד עם תעשיית הוירוסים המתפתחת ועם המורכבות של הוירוסים שרק הלכה וגברה. כאשר מעבדי 32-ביט יצאו לשוק, נוצרה גרסה מחודשת שלמעשה הייתה תוכנה חדשה לגמרי שתתאים למעבדים החדשים, וכך נולד NOD32.

צוות הפיתוח המקורי בחברת ESET שהיה אחראי על יצירת NOD32 המשיך לעבוד בחברה ולעבוד על הגרסאות העדכניות ביותר - אותו צוות מנוסה שידע להפוך את התוכנה לאפקטיבית ביותר בתעשיית האנטי וירוסים בכל הקשור להגנה פרו-אקטיבית, היכולת לעצור וירוסים שזה עתה הופצו והם עדיין לא מוכרים ולא מזוהים. עד היום נחשב NOD32 מוצר הדגל של ESET למתקדם ביותר טכנולוגית, ולראייה, מאז פותחה לראשונה במאי 1998, התוכנה לא פספסה אף גילוי של וירוס לא-מוכר במבחני VirusBulletin.  
NOD32 תמיד הצליח לשמור באופן עקבי ויציב על יעילות מדהימה בגילוי מזיקים, על קצב סריקה מהיר, וזאת בהשוואה למותגים המתחרים המוכרים ביותר.

בנובמבר 2007 יצאה הגרסה הראשונה של ESET Smart Security, חבילת אבטחה הכוללת גם מסנן דואר זבל ומודול חומת אש. במקביל, ובעקבות ההתפתחות של החברה וכניסתה לשוק חדש של מוצרים, הוחלט על מיתוג מוצרי החברה תחת שם החברה ESET. שני מוצרי הדגל של ESET כיום הם ESET NOD32 Antivirus המבוסס על הטכנולוגיה המצטיינת של NOD32 והחבילה החדשה ESET Smart Security. בשנת 2010 הרחיבה ESET את סל המוצרים ופתחה פתרונות אנטי וירוס למחשבים ביתיים מבוססי-לינוקס ומערכת הפעלה Osx של אפל. שנת 2011 סומנה כשנת הסמארטפון וכיום ESET מציעה פתרונות הגנה גם למכשירים מבוססי-סימביאן, ווינדוז מובייל ואנדרואיד.

NOD32 עבר דרך ארוכה מהיותו "תכנת האנטי וירוס הקטנה עם השם המצחיק מהמדינה שבקושי שמעו עליה" למותג עולמי מוביל ולמוצר האנטי וירוס הנמכר הפופולארי ביותר בישראל. נכון, השם עדיין מצחיק, אבל התוכנה רחוקה מלהיות "להיט ליום אחד" . מדובר בתכנת אנטי וירוס יציבה ומצטיינת, עם מסורת של להיות מספר 1.
אנחנו כאן כדי להישאר!